| 12345667 a întrebat:

Hello! Am nevoie de ajutorul vostru. Vreau să-mi fac un site propriu pentru a îmi posta niste poze. Îmi spune şi mie cineva cum să fac aşa ceva?

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu e greu, probabil la inceput o sa ti se para putin mai greu! Ai nevoie de apache si notepad++(asta pentru un site clasic)apoi daca vrei sa fie unu de genu www.nume.ro va trebuie sa iti cumperi un domeniu, sau domeniu gratuit www.nume-numelelor.ro! Dupa ce instalezi apache o sa iti cera network domain,daca inca n-ai unu poti sa pui un ip stabil,sa nu fie dinamic! Acum trebuie sa invezti limbaju css, html, php etc. Dupa instalare te duci in folderu unde l-ai instalat si acolo ai indexhtml de unde editezi butonele si lagaturile! Spor

| Leandro a răspuns:

Mergi cu incredere pe www.ucoz.ro, care e probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un Site cu albume foto! Intr-adevar, la inregistrare primesti gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste in timp), peste 250 de teme şi multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video care iti arata cum: http://www.youtube.com/watch?v=21DWamHpCTo

Sper ca te-am ajutat!

| ozygz a răspuns:

Nu e cine stie ce! acum depinde cum vrei sa il faci.tk com.forumz ro. dar iti sugerez daca e un site de poze sa alegi un bloghappynu un site!