| AdrianaT15 a întrebat:

Hello,TPU.
Am nevoie de ajutorul vostru.
Am 15 ani, 1.70 cm, 52kg.
La sigur ve-ti spune ca e normal insa eu vreau sa mai pun putin la kg cum as putea face asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Stephh a răspuns:

Fără grăsimi,dulciuri,pâine, lactate, prostii.
Mănâncă multe fructe si legume, dar încearcă să eviți cartofii, bananele.

SPORT.Slabit fara sport nu se poate.
Alearga,danseaza,fa jogging, mergi cu bicicleta, inoata, mergi la sala, fa zumba. Sportul poate fii distractiv.

Mananca echilibrat si mesteca bine. Daca nu rezisti fara dulciuri mananca 6 zile curat si a 7 a zi poti sa ciugulesti putin dulce dar ai grija sa nu mananci toata ciocolata sau 6 felii de pizza sau 3 big mac deoarece strici totul.

Ai grija de tine, dar parerea mea e ca daca o sa slabesti o sa arati anorexica.

| AdrianaT15 explică (pentru Stephh):

Vreau sa ma ingras nu sa slabesc.