| Myhai2001 a întrebat:

Hello,am si eu o intrebare.
Cand se da update la windows 10 o sa imi pastreze programele sau o sa fie ca un reinstall complet la windows?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca alegi upgrade nu o sa se piarda nimic, o sa se instaleze langa vechiul windows (windows 7 sau windows 8.1) iar la final o sa ramai cu un folder numit windows.old pe care il poti sterge.

Asteapta inca 4 zile si o sa poti instala versiunea finala.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Salveaza tot ce ai daca faci prostia sa instalezi noua castana. in cazul in care ai 8 sau 8.1, cred ca nu e important.
in cazul in care ai windows 7 atunci chiar vei reusi sa faci o prostie mare.
bafta in alegerea facuta.

| ﱞﱞﱞ a răspuns:

Scrie clar pe forum: daca alegi sa instalezi ver de test trebuie sa reinstalezi tot si, normal, da se sterge tot, numai daca nu sunt salvate pe o partitie separata de cea unde win e instalat