| dakrismak a întrebat:

Hello. eu am ca antivirus avira internet security suite full. firewall-ul si anti spyware-ul acestui antivirus e bun sau ar fi bine sa il combin cu comodo internet security sau comodo firewall?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu il mai combina cu Comodo pentru ca este foarte bun suite de la AVIRA! Nu ai ce sa faci cu 2 firewall-uri in retea! Deja ai inchis firewall-ul din windows pentru al deschide pe cel din Avira si acum trebuie sa-l inchizi si pe cel din Avira pentru a deschide Comodo...DAR pentru ce? Nu iti mai trebuie!
Bafta!

| dadonexus a răspuns:

Problema e urmatoarea la combinarea a 2 sisteme de securitate indiferent de mod pot aparea erori virusii pot trece prin si systemul bloca.Concluzia? Daca ai win 7 dai update si dupa folosetse windows loader avira este praf detecteaza orice ca fiind virus chiar daca nu e.Dai update la windows si o sa ti se upgradeze si windows defender si firewall'ul de asemenea eu iti garantez ca cu protectia windowsului nu o sa treaca nimic nici chiar hackerii(trec si aia dar mai greu)