| Mihaella05 a întrebat:

Hello TPU! ma puteti ajuta? atunci cand intra pe google chrome se opreste si nu mai functioneaza, intru din nou, iar se opreste si tot asa...nici mozilla nu functioneaza bine si cand incerc sa bag un stick sau cardul din telefon imi apar fisierele ca shortcut si nu le pot deschide. ce pot sa fac? va rog spuneti-mi,

Răspuns Câştigător
| Aly07 a răspuns:

Sigur ai virusi. Nu mai baga nimic in calculator. Stick-ul trebuie formatat. Cea mai buna solutie este sa stergi totuldi calculator, dar inainte de a ajunge la masura asta extrema incearca un antivirus si scaneaza pc-ul.Recomand http://www.avast.com/free-antivirus-download sau http://www.eset.ro/download/antivirus-gratuit-free-trial.php. Daca nu merge foloseste masura extrema. Bafta :)

| Mihaella05 explică (pentru Aly07):

Am scanat si am sters virusii dar degeaba.n-as vrea sa sterg din calculator..multumesc oricum happy

| Aly07 a răspuns (pentru Mihaella05):

De asta e bine sa salvezi lucrurile importante pe un cd, stick etc.
Pierderea acelor fisiere este o lectie pentru tine pe viitor. Bafta happy