| fsdfsd a întrebat:

HELP Me
Am o problema cu laptop-ul...se stinge mereu, daca nu stau la el nu se stinge, dar cand stau la el in maxim 20 de minute se stinge si nu se aprinde pe moment trebuie sa il lasi cel putin 1 ora sa se aprinda
Care ar fi problema?

3 răspunsuri:
| ItzRivenGod a răspuns:

Daca stii sa il desfaci manual cu surubelnita desfal la parte dedesubt si stergel de praf.sunt de cumparat nuste suporturi de aerisire da e mai misto sa il faci tu cu 2 carti ca are nevoie de aerisire la ventilator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ai un virus prin el și dacă e asa ar trebui sa îl reformatezi.
Ori e setat sa intre în hibernare după un anumit timp.
Dar eu cred ca are un virus, dacă ar fi fost sa fie setat sa intre în hibernare nu se închidea cât timp lucrai pe el.

Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Procesorul sau placa video intră în protecție termină din cauza supra încălzirii.
Curăță-l cu un tub de aer comprimat sau cu aspiratorul (aspiri fantele de aerisire).
Dacă nu mai ai garanție și știi să folosești o surubelniță, desfă-l și curăță-i radiatorul ca lumea. N-ar fi o idee rea să înlocuiești și pasta termoconductoare de pe procesor/placă video.