| Alleeexxxx a întrebat:

Hey ajutati-ma si pe mine va rog!
Cand foloseam windows xp aveam ca si drivere ati radeon x300/x550/x1050 si ca driver de sunet de la gigabyte VM900M!
Cand am trecut pe windows 7 nu pot sa le instalez tot pe astea.
Cine stie ce drivere se potrivesc va rog eu raspundeti si daca puteti postati si un link.MULTUMESC FRUMOS!

8 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Tine minte. Tot ce mergea pe xp NU mai merge pe w7.Ca atare cauta sa descarci un driver pentru Ati radeon-ul tau insa in varianta w7 si nu uita si asta este de 2 feluri: 32biti si 64 biti. Daca compul tau e mai vechi inseamna ca vei cauta w7 pe 32 biti adica 86 in unele numiri ale driverelor.Este f important a nu uita 32/86 pentru w7.OK Succes

| Λndrei a răspuns (pentru traveler):

Sa stii ca aberezi, cum poti sa spui ca tot ce mergea pe Windows XP nu mai merge pe Windows 7? Cum ai conceput argumentul asta? Unele lucruri intr-adevar nu mai merg pentru ca sunt vechi si nu mai sunt compatibile dar astea nu inseamna ca TOATE nu mai merg.Si cat de vechi? Pentru ca acum 5-6 ani erau calculatoare care mergeau pe 64 biti tati.

| traveler a răspuns (pentru Λndrei):

Bine ma tu cu ale tale si eu cu ale mele si fara jigniri ca eu nu m-am bagat in seama cu tine, omul asculta ce parere vrea si asta nu iti da tie dreptul sa jignesti clar? Pun si pariu cu tine ca in momentul cind va incepe a juca jocuri si va incerca sa instaleze softuri la cere avea licenta etc si se va izbi de acele probleme cu w 7 sigur va reveni la Xp, te legi la acest pariu? W7 din partea mea este un copil inca in crestere pe cand xp sp3 este desavarsit merge la orice.Hai bafta si sa auzim de bine.

| Λndrei a răspuns (pentru traveler):

Ok daca ce ti-am spus eu pentru tine insemna o jignire atunci ce o sa-ti spun acum o sa te faca sa vrei sa ma omori.Tu sti sa citesti in limba romana? Nu inteleg cu ce te-am jignit... Unii sunteti de parerea ca Windows 7 este mai prost ca Windows XP iar altii sustinem contrariul(nu am spus nimic in legatura cu acest fapt).Ce probleme are Windows 7? Ai avut vreodata Windows 7 ORIGINAL? Am avut Windows 7 in PC mai mult de 6 luni si nu am avut nici macar o problema! Multi prieteni lucreaza cu Windows 7 si sunt extrem de multumiti de el.Eu l-am dezinstalat si am revenit pe Windows Vista datorita unor probleme cu placa video dar garantez ca Windows 7 este mult mai ok ca XP.Acum cum am mai spus, fiecare cu ale lui.

| traveler a răspuns (pentru Λndrei):

Vezi daca vrei poti fi si politicos, multumesc.Nu ma oftic de la un schimb de pareri mai ales daca e ceva de invatat, insa de ce au lansat o platforma nefinisata ce nu este in stare sa preia tot si sa traga cortina peste ramolitul xp? Ai idei cite milioane de useri se "zbat" in W7 si in lipsurile lui? De acord zici ca nu au licenta,etc si la ei buleala este un moft, la fel cum a fost si cu vista, milenium etc.O seara buna.

| elycrissro a răspuns:

CU acest program iti va instala toate driverele de care are nevoie calculatorul 100%:
http://www.byetsoft.com/......sta-7.html

| lvl1000 a răspuns:

Ouch, cel putin pe partea de ATI esti mancat pe partea de de driveri la placi vechi.
Incearca normal ultimele drivere de la ATI ( de fapt AMD acum). Daca nu iti merg, intra la Omega drivers. E un site care se ocupa tocmai cu modarea driverilor de la ATI pentru placile vechi

| SDC a răspuns:

Le cauti tot pe astea da sa fie pentru windows 7, le gasesti pe google si mie mi s-a intamplat la fel.