| CreEppY a întrebat:

Hey, am inca o intrebare pentru voi... Eu am comandat de pe Altex un produs (sper ca nu conteaza care...) si am confirmat prin email, totul a fost bine (venea prin curier). Peste doua zile am primit un email de la firma care trebuia sa vina cu produsul zicand ca eu am avizat comanda cu specificatia ca eu am solicitat amanarea livrarii (va zic pe scurt ).De ce am primit acest mail, deoarece produsul nici nu a sosit la mine, s-ar fi putut ca eu sa scriu adresa gresit si cel care a primit a refuzat?(am verificat adresa si am scris totul bine, poate a incurcat-o curierul?)Va rog ajutati-ma, produsul acum nu il am si trebuia deja sa ajunga.

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

De la Altex am primit de fiecare data (de 3 ori am comandat in ultimele luni) prin Urgent Curier.Nu au fost probleme, am primit de la Urgent Curier un email doar ultima data.
De doua ori am primit a doua zi iar ultima data am comandat vineri (saptamana trecuta) si am primit marti (ieri).
Eu am sunat la numarul asta sa intreb cand primesc ce am comandat:
Dar trebuie sa ai noroc sa prinzi legatura ca tot spune ca este angajat intr-o alta convorbire.
Ce ai comandat de la Altex gasesti si pe alte site-uri chiar daca s-ar putea sa fie putin mai scump(10-15 lei, depinde).

2 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Deja nu mai ai treaba cu firma altex suni la curierul care e angajat sa ti-l livreze ii descrii situatia si ii intrebi elegant domne si cand mi-l aduceti ei or sa iti specifice ora si data.

| alexs99 a răspuns:

Produsele vin de obicei intr-o saptamana dar daca observi ca nu se intampla nimic poti suna la firma de curierat.