| Lasdivinas a întrebat:

HEY as dori sa stiu cum sa fiu un vloger bun ca Lin Denisa sau Ada.As dori aplicati foarte bune de editat si sa imi spuneti cum sa fac ca sa pun o poza la un video. Adica atunci cand un vloger incarca un video clip atunci cand il vezi adica inainte sa apesi pe el sa il vezi are o imagine frumos asa editata care nu apare in video.Cum se face asta? Dau funda :-)

Răspuns Câştigător
| mariia18 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa iti iei o camera buna, nu foarte foarte scumpa, pentru ca daca o sa te plictisesti sau nu o sa ai abonati, sa nu iti arunci banii degeaba! Bunnn! Am ales camera si toate chestiile legate de ea. Apoi trebuie sa ai un program de editare bun. Daca folosesti gadgeturi de la firma Apple, ai o aplicatie numita IMovie! Daca nu, iti iei laptopul sau calculatorul si iti instalezi alta...iti pot recomanda I Sky Soft Video Editor! E foarte ok si e ca IMovie! Dupa ce ai filmat si editat (si desigur esti multumita de el) il urci pe YouTube! Acea poza se cheama Thumbnail (cred) si dupa ce astepti sa se incarce videoul, acolo pe undeva scrie modificări! Tu trebuie sa faci o poza (de exemplu daca videoul este CE SE AFLA ÎN GEANTA MEA o sa faci o poza cu tine si geanta ta) apoi o editezi in PickMonkey (un site foarte bun si foarte cunoscut), salvezi imaginea si apoi dai pe modificari, adaugi Thumbnail-ul alegi TOATE MODIFICARILE SUNT SALVATE si gata!
Sper ca te-am ajutat!
Te pup!
PS: pentru a edita pe telefon Thumbnail-ul, iti recomand aplicatia PICSART! E foarte buna!

3 răspunsuri:
| Ghete_Maria-Elena_1994 a răspuns:

Prima data ar trebui sa iti iei o camera de filmat, dar nu una foarte scumpa, pentru ca daca ai sa te plictisesti, sau daca nu vei avea multi abonati, si vei lua decizia de a te lasa de YouTube sa nu iti arunci banii... Apoi trebuie sa ai o aplicatie de editat! Daca folosesti gadgeturi de la firma Apple, e usor, poti folosi IMovie! Dar daca nu poti folosi iSkySoft Video Editor, e foarte buna, e ca si IMovie... Apoi, ca sa faci acea imagine de inceput trebuie sa faci o poza ( de exemplu daca videoul e CE SE AFLA IN GEANTA MEA faci o poza cu tine si geanta). Ca sa ai calitate buna, o poti face cu camera de filmat! dupa ce o faci, o importezi si o editezi in site-ul Picmonkey, dar daca vrei o aplicatie pentru telefon iti recomand PicsArt! E foarte buna! Urci videoul pe YouTube si lasi abonatii sa vina! Daca vezi ca ai abonati, incearca ca la inceput sa postezi detul de des, ca sa nu creada ca te lasi, apoi poti reduce videourile la doar o data pe saptamana! Sper sa reusesti cu YouTube-ul! te pup! paaaa
Apropo, un sfat: daca alegi sa faci o serie, de exemplu o serie de iarna care este zilnica, incearca sa filmezi din timp, ca atunci doar sa le incarci pe YouTube! sper ca te-am ajutat!