| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey care este diferenta dintre o tableta un smartphone si un computer?

Răspuns Câştigător
| SDavidS a răspuns:

Tableta : Este un terminal mai mare decat un Smartphone, este portabils find nu prea prea mare, procesoarele, camerele, rezolutia ecranului sunt cam la fel ca pe si smartphonurile.Sunt facute sa nu mai flosesti computerul.
Smartphone : sunt niste telefoane forte performante si din aici vine si numele (smart), au OS-ul Android sau iOS unde poti sa descarci si applicatii sau jocuri.
Computer : Este un terminal foarte folositor, sunt chiar si lucruri pe care le pot sa faci doar pe Pc si nu pe tableta sau smartphone, sunt foarte grele. Funda?

4 răspunsuri:
| TestPetrut a răspuns:

1:Tableta este mai mult pentru aplicatii si jocuri
2:La smartphone poti atasa sim(cartla) plus si aplicatii si jocuri
3:La computer numai mess, TPU, jocru etcwinking

| Flynn2001 a răspuns:

Tableta si smartphone-ul sunt cam la fel. Computerul are si chestii in plus, si nu are radiatii.

| anonim5491 a răspuns:

Tableta e un smatphone mai mare asemanator unui telefon din ala imens, smartphone un tel iar comuterul e cel mai mare dintre toate in deplinid toate functii celorlalte doua...ba chiar mai multe

| TumblrAddict a răspuns:

Pai: tableta si smartphone-ul sunt portabile, computerul nu! Tableta are mai multi giga de cat un smartphone...sunt multe diferente, depinde ce te intereseaza happy