| andrutzik24 a întrebat:

Hey. Mi-am cumparat un Lenovo B590 dar nu porneste. Cand il aprind imi apare primul ecran cu Lenovo insa acolo ramane. Nu are sistem de operare. Cand ii bag CD-ul cu Windows nu are nicio reactie (CD-ul merge. L-am incercat pe alte calculatoare). In colt in stanga jos zice sa apas Enter pentru a intrerupe pornirea normala dar daca apas nu se intampla nimic. Stie cineva ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Curios, este nou? Are hard disk? Daca te pricepi, poti scoate hddul din el si sa il inlocuiesti temporar cu unul de pc, problema este sa fie pe acelasi slot. Sa vezi daca macar porneste, daca nu, si mai simplu, il duci la garantie si gata. Sau... nah nu stiu, daca il aveam in fata te puteam ajuta. Fa un boot up de pe un stick?

6 răspunsuri:
| luky63 a răspuns:

Daca e in garantie mergi la service si ai rezolvat.

| Seby90 a răspuns:

Da-i din bios, la boot menu cd rom.

| andrutzik24 explică (pentru Seby90):

Nu pot sa intru in bios. Ramane blocat pe ecranul de inceput. Nu ma lasa sa fac nimic

| Seby90 a răspuns (pentru andrutzik24):

Apasa frenetic delete, f4, f3 nu stiu... vezi si tu. Cauta pe net laptopul tau + boot menu, gasesti tu ceva.

| andrutzik24 explică (pentru Seby90):

Cu F2 se intra insa nu merge. Are reactie doar cand incerc sa schimb luminozitatea ecranului. Sunt singurele taste la care are vreo reactie

| Seby90 a răspuns (pentru andrutzik24):

Curios, este nou? Are hard disk? Daca te pricepi, poti scoate hddul din el si sa il inlocuiesti temporar cu unul de pc, problema este sa fie pe acelasi slot. Sa vezi daca macar porneste, daca nu, si mai simplu, il duci la garantie si gata. Sau... nah nu stiu, daca il aveam in fata te puteam ajuta. Fa un boot up de pe un stick?

| costi672000 a răspuns:

Daca e nou iti recomand sa te duci cu el la magazinul de unde l-ai cumparat sau la service deoarece daca umbli la el pierzi garantia pe care o ai...