| cristisubiak a întrebat:

am o problema frustrantra! am net de la RCS-RDS. cand mi-am luat laptop-ul, mi-am cumparat si un router wireless Serioux (SRX-WR150WH). am reusit sa il configurez si timp de cateva saptamani (2-3) mergea perfect! dupa un timp incepea sa imi faca figuri (nu aveam acces seara, timp de cateva ore). problema asta persista ceva timp. am renuntat la wireless si foloseam deoarece nu mai imi dadea acces internet deloc. am reincercat sa il configurez cu aceeasi metoda. se finalizeaza configurarea dar nu imi da acces. ce pot sa mai fac? dau funda la cine ma ajuta sa rezolv!

Răspuns Câştigător
| Timberged a răspuns:

Are probabil un buton de reset. Bagi un pix intr-o gaurica si tii apasat cu el pornit. Daca nu se reseteaza (nu revine la setarile de fabrica) apesi pe acelasi buton cu routerul oprit si in timp ce faci asta, il pui in priza sau ii pui alimentarea. Ar trebui sa se reseteze.