| BiancaGeorgiana a întrebat:

Am un blog si nu stiu cum as putea sa pun acolo ceva ca vizitatorii sa se aboneze la blog. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai si eu ce sa fac daca va exprimati greu. Exact la ce ma asteptam. Intai refa tot blogul. Tema aia m-a facut sa ies aproape imediat. Subiectele sunt interesante, dar scrisul oribil. Uite doua bloguri de fete asa la prima cautare pe net, fa o comparatie: http://www.special-koko.com/ si http://www.andazelenca.com/
Sunt o groaza de teme dragute si serioase. Asta un aspect. Apoi lamureste-ma despre ce widget e vorba, ca sunt multe, de la google+, de la facebook, contor de trafic, etc. Daca te referi la RSS, cauta si vezi pentru platforma ta cum se implementeaza acel RSS. Difera de la platforma la platforma. Si in general sunt plugin-uri de wordpres, de blogspot care se instaleaza. Cauta pe forumul de pe platforma ta si vezi ce zic cei de acolo. Cam toate au si forumuri de intrebari si discutii.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da si tu un link! In primul rand acei vizitatori trebuie atrasi prin ceva ca sa se aboneze. Asta inseamna continut de calitate, subiecte diverse si interesante, o tema frumoasa, culori placute, fonturi frumoase si usor lizibile, publicitate, cum ar fi inscrierea in directoare web, schimburi de link-uri, dar cum esti la inceput asta va fi mai greu, etc. Ai mult de munca daca vrei sa faci treaba. Zile si nopti pierdute. Citeste articole despre SEO si SERP.

| BiancaGeorgiana explică (pentru K0sti):

Http://biancabiutzi.blogspot.ro/ asta e blogul meu. Eu ziceam ca nu am acel widget.

| BiancaGeorgiana explică (pentru K0sti):

Cum ti se pare scrisul acum?

| K0sti a răspuns (pentru BiancaGeorgiana):

Alta viata, asa da. Bravo. Da incearca sa schimbi si tema, cand poti, cauta ceva tot pentru fete, da ceva mai pofesional. Sigur gasesti. Si populeaza-l cu subiecte interesante, inceputul e promitator. Asta e cheia succesului. Continua! Keep in touch!

| BiancaGeorgiana explică (pentru K0sti):

Aleg din temele de la setari sau mai pot gasi si altele pe net? Daca da, unde?

| K0sti a răspuns (pentru BiancaGeorgiana):

Vezi intai la setari ce gasesti! Dupa aceea vezi pe Google. Platforma blogspot e de la Google.

| K0sti a răspuns (pentru BiancaGeorgiana):

Pai si eu ce sa fac daca va exprimati greu. Exact la ce ma asteptam. Intai refa tot blogul. Tema aia m-a facut sa ies aproape imediat. Subiectele sunt interesante, dar scrisul oribil. Uite doua bloguri de fete asa la prima cautare pe net, fa o comparatie: http://www.special-koko.com/ si http://www.andazelenca.com/
Sunt o groaza de teme dragute si serioase. Asta un aspect. Apoi lamureste-ma despre ce widget e vorba, ca sunt multe, de la google+, de la facebook, contor de trafic, etc. Daca te referi la RSS, cauta si vezi pentru platforma ta cum se implementeaza acel RSS. Difera de la platforma la platforma. Si in general sunt plugin-uri de wordpres, de blogspot care se instaleaza. Cauta pe forumul de pe platforma ta si vezi ce zic cei de acolo. Cam toate au si forumuri de intrebari si discutii.