| Sorin_Constantin_2000 a întrebat:

as vrea sa stiu care versiune de Linux este mai buna pentru gaming, am incercat ubuntu mate ubuntu normal zorin os debian lubuntu xubuntu linux mint toate versiunile si tot nu sunt satisfacut si nu vreau sa instalez steam os pentru ca vreau sa folosesc sistemul si pentru youtube descarcat melodi pus pe disk si dastea as vrea sa stiu parerea voastra

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

In general, pe Linux nu gasesti nici pe departe atatea jocuri cate gasesti pe Windows.

Unele au porturi native, altele merg cu Wine (mai bine sau mai putin bine), dar daca vrei gaming atunci probabil ca vrei sa ai si o partitie de Windows pentru jocuri.

| Sorin_Constantin_2000 explică:

Stiu dar nu vreau windows pentru ca se blocheaza mai mereu si daca nu deschid laptopul 1 zi a doua se misca foarte foarte greu