| ionut12391 a întrebat:

ce parere aveti despre aceasta configurare de pc gaming http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/876493/?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

AS face cateva... mai multe ajutari, si sa iei ceva de gen.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/876521/
Ce nu mi-a placut in mod special la configuratia ta: procesorul. fx 6300 si 6350 is tot una. Doar ca 6350 are frecventa stock mai mare din fabrica. Nu merita sa dai banii aiurea pe ceva ce poti face tu ulterior in 2 minute.
2. La placa de baza am schimbat cu una cu un chipset putin mai stralucit teoretic.
3. Am schimbat si placa video deoarece gtx750ti ofera performante duble fata de gtx 650.
4. La ram am lasat 1600mhz. Oricum la ce placa de baza ai ales initial tot din alea 2 minute setai frecventa la ram, ca altfel degeaba vroiai tu 1866 mhz, ca ei stateau la 1333. E idem si pentru ce am ales eu, ca peste 1333 mhz la ram se seteaza manual din bios. La sursa e dupa preferinte, dar am ceva mai multa incredere in superflower. Nu e neaparat ceva rau, ambele sunt ok.

| ionut12391 explică (pentru sltlp):

Multumesc pentru ajutor!