| tudorodo a întrebat:

Daca activez Hotspot-ul Wi-Fi pe telefon pot avea wi-fi din el pe laptop?

Răspuns Câştigător
| InspiratieDIY a răspuns:

Se poate, dar doar daca pe telefon ai internet mobil (3G, 4G), astfel mobilul sa isi ia internet de undeva.
In momentul in care activezi HotSpot-ul, telefonul se deconecteaza de la orice retea Wi-fi si devine el un router, iar internetul il ia de pe 3G/4G.
Daca ai internet pe mobil (3G/4G), atunci se poate sa dai net, prin Wi-Fi la orice aparat ce are capabilitati Wi-Fi.

Bafta!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da poti

| halogen001 a răspuns:

Cand activezi hotspotul, numai internetul 3G/4G este distribuit prin hotspot.
Internetul telefonului din wifi, se intrerupe( wifi-ul telefonului devine hotspot si nu mai prinde internetul prin wifi )

| StefanKogut a răspuns:

Da.

| Lorena_Bala_1988 a răspuns:

Da poti eu sunt in Danemarca si tot hotspot pe telefon am. Doar ca iti nenoroceste bateria si mie m-i se deconecteaza cand vorbesc la telefon. (am dual sim si poate de aceea)

| Stoleru_Stefy_1975 a răspuns:

Da poti numai ca ti se duce internetul de pe telefon