| 1123152525 a întrebat:

Hey TPU!
Daca am un macbook air 11.6 si are OS X LION si in vara asta am auzit ca va aparea un nou sistem OS X MOUNTAIN LION si e foarte misto sistemul ala, dar daca il vreau si eu in vara asta cum fac? Nu prea ma pricep eu la din astea, spune numai daca stii sau daca ai sau daca ai avut o experienta de genul!
Dau funda+vot!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eventual schimb os din lion in mountain lion, sau daca l-ai cumparat poate va fi un update pentru versiunea ta ca sa ti-l faca mountain lion, in caz ca nu este eventual o sa il poti gasi pe net sau daca nu piratat de pe undeva!

| mariusilie2012 a răspuns:

Deci... pe App Store vei gasi un asa numit Mountain Lion care te costa 16 Euro... il cumperi. faci rost de un HDD extern sau de un stick de 16 GB (minim) dupa care deschizi imaginea DMG si rulezi programul din interior, formatezi stick-ul sau HDD-ul ca Tabel si selectezi din programul de instalare Mountain Lion acea memorie formatata. Acum ii dai Install si se va instala, iti vor fi pastrate toate datele de pe Lion big grin

| mariusilie2012 a răspuns (pentru mariusilie2012):

M-am incurcat... nu e o imagine DMG laughing e un fisier APP... oricum il rulezi si urmezi pasii