| cristiandumea98 a întrebat:

Hey TPU... in primavara mi-am instalat windows 8 pe alta partitie decat cea pe care am windows 7, si cand deschideam pc-ul ma punea sa aleg ce windows sa folosesc, acum o saptamana mi-am sters windows 8(am formatat din control panel partitia care il continea). Acum cand deschid pc-u ma pune in continuare sa aleg windowsu, cum scap de asta?

2 răspunsuri:
| luky63 a răspuns:

Alege ce vrei w7 sau w8. Salveaza ce ai nevoie. Formateaza partitia pe care nu
mai instalezi windows iar pe partitia ramasa instalezi ce w vrei cu optiunea format partitia cind instalezi noul windows ales de tine.Bafta

| P3trutz a răspuns:

Poi cand ai instalat windows 8 trebuia sa formatezi din bios partitia pe care era instalat windows 7. Cel mai bine ar fi sa instalezi din nou windowsul si sa formatezi ambele partitii pe care ai instalat windows 7 si 8