| Alexxxxxx34 a întrebat:

Am facut o mare prostie. Am descarcat Ad-Aware Antivirus, iar apoi am vrut sa il dezinstalez folosind programul Geek Uninstaller, dar din greseala am selectat sa il stearga fortat. Antivirusul nu s-a dezinstalat, dar nu mai putea fi dezinstalat nici din Control Panel, nici din acel program. Am formatat si partitia in care l-am instalat, dar nu am rezolvat nimic. Nu imi pot reinstala Windows-ul, eu folosesc XP pentru ca am un PC mai vechi, dar ma inteleg foarte OK cu el. Ma puteti ajuta sa scap de acel antivirus?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Ba uite ca-i cea mai simpla si usoara metoda de a reinstala un sistem de operare!

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca cu Unlocker, este gratuit si il gasesti pe site-ul oficial.

| Alexxxxxx34 explică (pentru Ioandelasal):

Nu mai am aceasta problema, am reinstalat oricum OS-ul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexxxxxx34):

Nu trebuia.Ti-am scris cum poti rezolva, altadata cand intampini problema asta.Nu trebuie sa darami toata casa ca nu poti scoate un soarece. happy

| Jipa95 a răspuns:

Daca ai cumva posibilitatea, scoate hard disk-ul din pc-ul tau, si conecteaza-l la alt pc ( unul oarecare ) si formateaza-l in totalitate de pe acel pc. ( exact cum formatezi si un stick usb ). Dupa care pune-ti hard disk-ul inapoi in pc si incearca sa instalezi sistemul de operare.

| rares22iunie a răspuns (pentru Jipa95):

Daca face asta nu o sa rezolve nimic

| Alexxxxxx34 explică (pentru Jipa95):

Nu ma complic, am reinstalat OS-ulwinking

| Alexxxxxx34 explică (pentru Jipa95):

Adevarat happy

| Jipa95 a răspuns (pentru rares22iunie):

Ba uite ca-i cea mai simpla si usoara metoda de a reinstala un sistem de operare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi direct unde s-a instalat el, in local disk C-program files.Cauti acolo tot ce e legat de acel program si stergi. golesti si cosul de gunoi si restartezi.

| Alexxxxxx34 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat prima data asta, dar programul nu imi dadea voie sa sterg ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexxxxxx34):

Stii de ce nu te lasa? pentru ca ruleaza deja. Mergi in task manager-manager de activitati si la procese dai click dreapta pe orice e cu numele antivirusului si apoi end task.Asa opresti procesul, mergi apoi din nou la C-program files si te valasa sa stergi deoarece ai oprit procesul. Deci prima data in task manager si la procese cauti orice legat de antivirus, dai clcik dreapta pe el si apoi end task.

| Alexxxxxx34 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri, am selectat raspunsul castigator in functie de cat m-a ajutat sfatul! Multumesc mult!

| rares22iunie a răspuns:

Incearca prin stergerea partitiei din disk manager
sau
Formateazal in cmd
sau
Incearca sa iti salvezi datele si sa reinsalezi windows-ul

| Alexxxxxx34 explică (pentru rares22iunie):

Nu am rezolvat nimic cu asta.