| pisioi a întrebat:

Heyy! ca sa comanzi ceva de pe net trebuie sa ai card?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu neaparat. Toate site-urile de vanzari online pe care le-am vizitat acceptau si alte modalitati de plata, respectiv prin cont bancar, mandat postal ori plata cash la livrare.
Toate indica modalitatile de plata.

| AdiSR a răspuns:

Nu

| ed23tm a răspuns:

Nu, faci plata la curier (la livrare).

| Alexandra. a răspuns:

Da...la majoritatea.

Janina
| Janina a răspuns:

Eu cand am comandat mi-a venit produsul respectiv prin curier rapid sau posta romana si am platit la primire.

| cornculapte a răspuns:

Nu neaparat. Depinde de site-ul de pe care comanzi. Sunt site-uri care iti cer plata prin card, altele prin ramburs, etc. La sectiunile gen 'Cum cumpar?' de pe fiecare site trebuie sa fie informatii in legatura cu modalitatea de plata. Cauta si vei gasi.

| campanario a răspuns:

Nu are rost sa zic si eu aceeasi treaba, raspunsul corect ti l-a dat SCRETEL si ioandelasal happy. Eu am primit pachetul la oficiul postal cel mai apropiat de locuinta mea, àm primit doar o hartie din aia, si m-am prezentat cu buletinul si cand l'am ridicat l'am si platit.