| oOvidiu9372 a întrebat:

Hi. Ce windows si pe cati biti ar fi cel mai bun pentru un laptop Toshiba Satellite C855-2FG.
Mai pe scurt, Procesor Intel Core i5, 4GB ram, HDD 750 GB.

5 răspunsuri:
| LoLiPoP101 a răspuns:

Windows 7 ultimate 64 bit banuiesc :* funda?

| DLeonard1998 a răspuns (pentru LoLiPoP101):

Nope numai 32 bit la 4 Rami minimum la 64 bit este 8 Rami stiu asta pentru ca am un PC cu 8 Rami i5 4670 si cu un GPU 2x Radeon HD 7950 in Crossfire OS :Win7 Ultimate 64 bit in plus cele cu 64 bit au multe probleme pentru ca da mai des eroare gen xxxx has stopped working dar duce mai bine programele si raspunde mai rapid la comenzi in rest eu ii recomand un Win 7 Home premium 32 bit dar nu 64bit Ovidiu daca ma asculti faci bine

| bunelutu a răspuns:

Windows 7 home premium, profesional, ultimate 64
daca mai ai placa video de 2 Gb si rami de 1800 mh e nava spatiala

| DLeonard1998 a răspuns:

Win 7 cu 32bit pentru ca ai 4 rami pentru ca la 64 bit minimum este 8 rami
cel propus de mine ar fi Win7 Home premium 32 bit daca ai legit este si mai bine nu asculta de ceilalti pentru ca daca pui unul cu 65 bit poate o sa iti mearga dar ar merge mult mai bine pe unul cu 32 bit eu am 16 Ram Kingston Beast XMP i5 4670 2x Radeon HD 7950 in CrossFire si 2TB cu Win7 Ultimate 64 bit

| qNpHard a răspuns:

Daca vrei si daca iti place poti baga un windows 8 x64, dar daca nu un windows 7 x64.Neaparat pe x64.