| VeroniMichy a întrebat:

Hi.
Este posibil ca sursele de pc sa meargă doar la unele plăci, chiar daca au același w? Adica eu am cumpărat o placa de baza h81m dgs cu i5 4440 si am conectat-o la sursa mea veche de 450w de la floston care funcționează si nu merge si vânzătorului i-a mers cu alta sursa corsair tot de 450w.

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

În specificațiile tehnice de pe corsair nu văd amperajul. Ar trebui să fie scris pe carcasa sursei, verifică. Sursa ta funcționează între 0, 5 - 20 amperi, verific-o pe cealaltă.

3 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Ai verificat amperajul? Poate avea același număr de wați, dar amperaj diferit.

| adryang78 a răspuns (pentru VeroniMichy):

În specificațiile tehnice de pe corsair nu văd amperajul. Ar trebui să fie scris pe carcasa sursei, verifică. Sursa ta funcționează între 0, 5 - 20 amperi, verific-o pe cealaltă.