| Adriangrande a întrebat:

Hi TPU! Mi-am schimbat windows-ul la PC si nu îmi merge internetul.Am router de la Digi care înainte dădea internet si la telefon si la PC(Eu postez întrebarea de pe telefon)Mi-am schimbat Windows-ul de câteva ori si mergea internetul.Acum când intru pe Explorer îmi apare ca nu gaseste nimic, dar calculatorul e conectat la router.Si când dau la internet connections nu îmi apare nimic! Ce pot face?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data verifica daca in Device Manager se "vede" placa de retea (Lan), iar daca exista, nu cumva ai semn de exclamare sau de intrebare in dreptul lui (asta ar insemna ca n-ai instalat driverul sau nu functioneaza corespunzator).
Daca este in regula, atunci trebuie sa creezi o conexiune noua la "Network connections", pentru internet, prin modem (cu IP detectat automat).

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să instalezi drivere pentru adaptorul wireless.

| Bula a răspuns (pentru mihai69):

PC cu wireless?
Ma indoiesc sa aiba.

| mihai69 a răspuns (pentru Bula):

Mă rog, adaptorul de rețea.
Deși există și PC-uri cu WiFi.

| Bula a răspuns (pentru mihai69):

Ma rog. E diferenta ca intre un caine si o pisica happy
Dar ramane cum am desris procedura.