| xt9000 a întrebat:

Http://www.azerty.ro/memorii/memorie-kingston-ddr2-2048- mb-pc5300. asta inseamna ca au 667 mhz impreuna sau 667 mhz una si in total vreo 1.3 ghz

Răspuns Câştigător
| Adia_7139 a răspuns:

Fiecare placuta de RAM are frecventa de 667 MHz (dar nu se aduna intre ele! ), citeste bine ce se potriveste pentru placa ta de baza ca sa nu le cumperi degeaba.
Eventual cumpara de undeva unde le poti duce inapoi in cazul in care nu se potrivesc happy Daca vrei sa iti explic mai multe despre RAM imi poti da un pm

2 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

667 este doar frecventa la care functioneaza (adica daca ar fi o rotita, s-ar invarti de 667 de ori intr-o secunda sa zicem). Si nu se cumuleaza. Ambele memorii se "invart" la fel de repede. Pe tine te intereseaza capacitatea ei in MB care este de 2 GB, adica cate unul pentru fiecare placa in parte. Succeswinking

| filipm2001 a răspuns:

Aici le gasesti totusi mai ieftin sau cam la acelasi pret dar din cate stiu eu ai livrare gratuita oriunde in tara:
http://goo.gl/gDJ3I
Succes;)