| CostinAlex1990 a întrebat:

Http://www.emag.ro/compare/50
care e mai bun? si de ce?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Neavand id si parola ta nu se poate vedea. Trebuia sa dai link-ul fiecarui produs in parte.

| Salontanul a răspuns (pentru CostinAlex1990):

Ultimul este cel mai puternic dar nu are placa video dedicata ci integrata. Acolo ar trebui sunat la eMag si intrebat ca este ceva bai. In prezentare zic i3-4160 (care ar fi excelent) si in cuprins scriu i3-4150 care este mai slab un pic. Ambele au 2 procesoare fizice si 4 virtuale. E adevarat ca AMD-ul are 4 procesoare fizice si 4 virtuale dar la 2 Ghz este destul de slab.
Ce ti-a propus TwiSt1997 este cu un procesor dual core foarte slab. Eu am avut asa ceva si m-am lasat repede de el. Acum am si eu un i3.
Concluzie: cel cu i3 este mai bun dar trebuie clarificat ce procesor are si sa cumperi si o placa video buna, la el.

| TwiSt1997 a răspuns:

Toate-s slabe http://www.emag.ro/......DHVTZBBBM/ pentru ca are video dedicata, care e si aia foarte slaba.Un light gaming poate vei duce.