| robby212 a întrebat:

Http://www.emag.ro/......DNT61BBBM/

Ma intereseaza memoria.E doar de 4 GB? Nu de 500, ca de obicei?

16 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La acest http://bit.ly/1wfQxBA ai memorie, ca la orice alt laptop, si memorie inseamna la originine de fapt memorie ram, care e de 4gb.
Spatiul de stocare sau memorie ROM(trebuie specificat), hdd-ul aici, e de 1TB(adica ~1000GB). Aici poti pune poze filme documente etc.

| robby212 explică (pentru sltlp):

Multumesc mult!
Ce parere ai de laptop?

| sltlp a răspuns (pentru robby212):

E un laptop ok pentru multimedia(internet filme documente etc) dar nu jocuri. Daca vrei si jocuri, http://bit.ly/1uYSkzQ si http://bit.ly/1uYSp6t is cele mai bune variante pana in 17xx+ lei.

| VladyXR a răspuns (pentru sltlp):

Cine ti-a zis ma ca-s de jocuri? Daca nu stii ce sa-i dai mai bine nu posta, laptopurile astea is multimedia, procesor slab - e pentru consum redus, degeaba.

| sltlp a răspuns (pentru VladyXR):

Domnu' inteligent, procesoarele din ziua de azi is majoritatea optimizate pe consum redus(Si la masini e tot asa). Dar au gpu dedicat(ma refer la laptop/uri, la cele recomandate de mine). Ce laptop mai bun gasesti tu de jocuri, in inteligenta ta, si sa si demonstrezi(Ca e peste ce am recomandat eu in 1700 lei) ca de vorbit mult si prost pe TPU am tot vazut utilizatori in atatia ani.

| VladyXR a răspuns (pentru sltlp):

Zau,crezi ca pentru tine conteaza nu-ma GPU(dedicat), nu ma invata pe mine IT baiete, procesoarele cu consum redus sunt pentru bussines, in nici-un caz gaming, tu ti-a dat seama ce logica are raspunsu tau? Daca nu stii sa recomanzi ceva in 1700 lei, zii lui ca trebuie peste 2500, cel care va cumpara, va vedea cat e de slab pentru gaming.Din cate am vazut eu tu vorbesti mult mai prost.Pa!

| sltlp a răspuns (pentru VladyXR):

Nu te învăț eu nimic dar tu bați câmpii(vrei sa pari interesant). Vad ca ai uitat de unde am plecat. Arată-mi tu laptop mai bun în jocuri cu ce se da mai sus.

| VladyXR a răspuns (pentru sltlp):

Degeaba imi pierd timpu cu cineva, in plus nu gasesti laptopuri gaming in 1700 lei.

| robby212 explică (pentru sltlp):

Nu vă certaţi! happy
Îl folosesc pentru editaj, scris diferite proiecte, ocazional câte un film.Nu vreau să mă joc, pentru jocuri există console dedicate sau desktop-uri foarte bune. Vreau mobilitate, fiabilitate şi eleganţă, iar acest laptop mi se pare că le îndeplineşte pe toate (într-o oarecare măsură).
Mulţumesc tare pentru răspunsuri!

| robby212 explică (pentru VladyXR):

Salut!
Nu trebuie să vă certaţi, cu siguranţă amândoi aveţi dreptate, într-o oarecare măsură.
După cum spuneam şi celuilalt, îl folosesc doar pentru. busniess.Nu am nevoie de procesoare de mutat sateliţi sau cine ştie ce. happy
Mulţumesc mult pentru răspunsuri!

| sltlp a răspuns (pentru robby212):

Nu ne certam, discutam big grin. In cazul asta, da, ramai la ce ai ales tu, e ok.

| Jipa95 a răspuns:

Memoria ram este de 4 gb, hard disk-ul este de 1TB ( 1000gb )

| robby212 explică (pentru Jipa95):

Mulţumesc mult!
Ce părere ai de laptop?

| Jipa95 a răspuns (pentru robby212):

Este un laptop chiar foarte bun pentru activitati multimedia, cumpara-l cu inceredere! happy

| Treistariustar a răspuns:

Aia e memoria ram nu memoria stocabila de la hard disk http://bit.ly/1vblgEN

| robby212 explică (pentru Treistariustar):

Înțeles!
Mulțumesc!