| sltlp a răspuns:

Bun. Eu iti spun ca stiu, iar daca te uiti in profil cred ca iti dai seama(raspunsuri casigatoare).
Configuratia ta arata foarte foarte rau. De ce: pai 1. nu e compatibila
2. e dezechilibrata.
La 2 adaug: sursa e de slaba calitate, la carcasa eprea scumpa, nu are sens. Nu cred ca te uiti la carcasa cand te joci. Si mai sunt, placa video cu un pret exagerat si nu numai.
Eu iti recomand asa: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/732545/ + asamblare: http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-standard/ + voucher la comanda pentru discount: (fara ghilimele) "6WXBQPKQ". Si ai asa acolo.
Cpu amd hexa core(6 core)
gpu nVIDIA gtx 650ti BOOST.
4gb ram.
carcasa decenta(degeaba ai carcasa interesanta daca in interior e praf).
De mentionat c ain gaming diferenta de frecventa de la ram nu te ajuta cu mai nimic. Daca ai nelamuriri raspunzi.

| LiviuAlexoiu a răspuns:

>Procesorul este socket FM2 si placa de baza este AM3+
>Sursa este pocnitoare (nu este chair de incredere)
>Procesor cu graphics integrat si tu pui palca video...
Nu este deloc bine facuta configuratia.