| ☆ Danny☆ a întrebat:

Iepurasul mustacios, e de Paste norocos. Nu-ti lasa cadou in ghete, are el alte secrete: pasca, oul inrosit, cozonacul, mielul fript si un Paste Fericit!

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu sunt iepuraşul pofticios
Ce de Paşte-ţi dă la os.
Nu-ţi lasă cadou în ghete,
Şi le ţine printre plete.
Pasca, parul, oul şi purcelul,
Te aşteaptă să le beleşti mielul.

În altă ordine de idei, care era întrebarea?

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sa-ti fie viata pufoasa ca un cozonac, fara griji ca a unui miel, colorata ca un ou de Pasti si luminoasa ca Ziua Învierii! Îti urez un Paste Fericit alaturi de cei dragi.

| Fallen Angel a răspuns:

Iti urez si eu un Paste Fericit si tot binele din lume! Te pup!

mira
| mira a răspuns:

Multumim.Foarte dragute versurile.

| DeNyyy a răspuns:

Un Paste fericit si tie.(ps.si eu am pus textul asta amuzant la status ) kiss

| car3less a răspuns:

Cu sfiala-n ochi si-n pasi, a sosit un iepuras.
Imbracat in haina noua si in brate-un cos cu oua.

Paste fericit! tongue

| laura64 a răspuns:

Si tie impreuna cu toata familia un Pasti Fericit!