| dulshe a întrebat:

Iepurasul mustacios, e de Paste norocos. Nu-ti lasa cadou in ghete, are el alte secrete: pasca, oul inrosit, cozonacul, mielul fript si un Paste Fericit!

Răspuns Câştigător
| Alexandrinaa a răspuns:

Iepuraşul meu micuţ, e din pluş şi stă-n pătuţ,
L-am primit de la părinţi, fără blană, fără dinţi,
Tare m-am mai necăjit, tare era pricăjit,
Până când în ziua mare, aproape de sărbătoare,
O lumina minunată, mi l-a transformat îndată!
Era mare, frumuşel, cu ouăle lângă el,
Şi mi-a spus: hai Dina dragă,
Tre' să ştie ţara-ntreagă!
Domnul Iisus a-nviat,
Şi pe mine m-a schimbat!
De Paşti să ne pregătim,
În casă noi să-L primim!
Sufletul să ni-l deschidem,
Şi lumina s-o cuprindem!

(ups, creaţie proprie pe moment: tuturor Sărbători fericite şi să aveţi tot ceea ce vă doriţi)

6 răspunsuri:
| white_2190 a răspuns:

Ou inrosit, miel rumenit, cozonac marit, Paste fericit. Fie ca aceasta sarbatoare sa va aduca multa nadejde si pace in viata.Hristos a inviat!

| ramy_5584 a răspuns:

Sa va fie viata pufoasa ca uncozonac... fara griji ca a unui miel...colorata ca un ou de Paste si luminata ca noaptea invierii.PASTE FERICIT!
Hristos a inviat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HRISTOS A INVIAT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat, a inviat! Sarbatori fericite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta zi sa va aduca pace in suflete, credinta in voi, puterea de a invinge si implinire.Paste Binecuvantat!