| Sylvyx1000 a întrebat:

Ieri mi-am achizitionat un webcam model SmartCam 3200UM Webcam (http://www.serioux.ro/produse/webcams-communications/srx c-3200um)si am niste probleme privind instalarea acestuia cu succes! A venit insotit de un CD care continea driverul, am conectat camera (altfel nu vroia sa mearga mai departe cu setupul), l-am instalat, am restartat si cand dau sa-l caut in my computer, nu-l gasesc! L-am deconectat, l-am pus in alt port USB, imi apare installing device si la apoi "did not installed succesfully" dau click pe asta si imi arata usb 2.0 camera si in dreptul asteia FAILED. Intru pe site-ul oficial, iau ALT driver, diferit de cel de pe CD-ul cu care a venit webcamul, dar nu ma lasa sa merg mai departe, din cauza ca nu era conectat webcamul. Primul driver instalat (de pe CD) si-a facut un shortcut, click si zice ca nu gaseste video capture device! Ma duc in device manager si vad la imaging devices usb 2.0 camera cu semnul exclamarii (!) cu galben, eroarea code 37! M-am dus la fixuri pe net, vad ca trebuie sa ajung in regedit - hkey local machines - system - current control set - control - class - {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} si cica sa sterg upperfilters si lowerfilters! Canci, nu apare nimic de genul asta, adica upperfilters si lowerfilters in right pane!
Acum nu stiu cat de explicit am fost, dar am incercat sa descriu exact pasii parcursi! Mentionez ca am Vista, dar pe cutie scria ca suporta, cat si pe site! Apreciez orice ajutor! Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| robert35 a răspuns:

Nu stiu cum as putea sa te ajut ancearca programul asta driver scaner instaleazal dupa aia du-te an contro panel si dai remove la driverul pnt web dupa aia dai o scanare cu driver scaner el o sati gaseasca automat ce ati trebuie si tile instaleaza urmezi pasi pe care tii cere sper sa reusesti bafta