| andreipuiu a întrebat:

Imi poate da cineva un link de unde sa invat c#?

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii despre programare in general?

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa288436%28v=vs.71%29.aspx

| andreipuiu explică (pentru suntserios):

Fac c++
M-am pornit sa invat php, doar ca m-am enervat la un tutorial de pe net u register-ul and login-ul si am renuntat la ala
C# mi-ar placea sa il invat pentru ca mi se pare ca il pot folosi la mai multe chestii, la jocuri de exemplu

| suntserios a răspuns (pentru andreipuiu):

Pai faci o varza aparent.

te ai apucat de C++, mergi pe C++. Sunt sigur ca nu ai ajuns la partea de programare orientata obiect si ai invatat toate principiile incat sa treci la C# care este, un limbaj exclusiv orientat obiect.

Nu asa se invata corect si nici usor programare, incercand zi de zi cate un alt limbaj. Te ai apucat de C++, ramai la ala pana prinzi tot ce inseamna principiile de baza ale programarii.

Si sa stii ca majoritatea jocurilor serioase sunt facute in C++

| andreipuiu explică (pentru suntserios):

Pai in ritmul in care invat c++ la scoala..iti dai seama
De asta eu am vrut sa ma apuc de c#

| suntserios a răspuns (pentru andreipuiu):

Pai si cine te opreste sa inveti singur c++?

| andreipuiu explică (pentru suntserios):

Da, pot sa invat algoritmii sau chestiile de baza, dar sunt multe probleme unde am nevoie de ajutor..credema ca am incercat laughing acum sunt la ora de info laughing

| suntserios a răspuns (pentru andreipuiu):

Pai daca ai nevoie de ajutor la C++ ce te face sa crezi ca ai sa inveti singur un limbaj orientat obiect precum C#?

Iar algoritmica nu are legatura cu limbajul

| andreipuiu explică (pentru suntserios):

De invatat orisicum nu o sa reusesc, dar macar o sa fiu obisnuit, cat de cat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreipuiu):

Ehe, eu stau pe skype, dar nu-s cat vei intelege, adica iti explic in 3 ore amanuntit, dar trebuie sa si testezi tu acasa in + fata de ce iti voi arata eu, discutam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://invatacplusplus.wordpress.com/tutoriale-cplusplus-c/
Gasesti unele chestii.
http://informaticasalaoruandra.weebly.com/elemente-de-limbaj-cc.html
Sunt si cursuri platite dar nu stiu cat costa si de unde sa le iei/faci...
cauta si tu pe internet ceva in genul, daca ai fi langa mine in Pitesti, te-as invata 3-4 ore/zi seara.

| andreipuiu explică (pentru anonim_4396):

Ai skype? laughing) sau facebook?

| andreipuiu explică (pentru stanilalex):

Inteleg cam tot de pe site-ul asta laughing am mai intrat pe el, si inainte de a mi-l da cel care a raspuns primulbatting eyelashes