| DomnulFantastic a întrebat:

Imi puteti da un antivirus gratis care nu mananca multe resurse? (sa nu se opreasca dupa 30 de zile)

Răspuns Câştigător
| dana1407 a răspuns:

Da! daca pagina e virusata iti apare notificare de la antivirus si de obicei nu te lasa sa o accesezi. Daca totusi l-a pacalit si iei un program virusat nu te lasa sa il instalezi si iti da optiunea sa continui daca tu esti sigur pe program. Ca sa nu iti incetineasca mai mult din performantele compului poti sa opresti actualizarea automata si poti sa dezactivezi scanarea automata la fiecare aprindere a compului (eu asta am facut). In fond sunt foarte multumita de el.

11 răspunsuri:
| dana1407 a răspuns:

Avast! te inregistrezi cu adresa de mail si il ai gratuit pe urma (chiar daca zice ca se activeaza pentru 360 de zile... eu il folosesc de peste un an)! happy

| DomnulFantastic explică (pentru dana1407):

Ma protejeaza si pe net de site-uri cu virusi?

| DomnulFantastic explică (pentru dana1407):

Cum dezactivez scanarea automata si actuaizarea automata?

| dana1407 a răspuns (pentru DomnulFantastic):

Nu poti sa lasi un mail sa iti trimit poze? ca nu stiu cum sa iti explic sa intelegi

| K0sti a răspuns (pentru DomnulFantastic):

NU! Dupa ce ca e o porcarie de antivirus, daca ii mai si dezactivezi scanarea, mai bine nu-l mai pui. Nu face el nimic nici cu ea activata!

| DomnulFantastic explică (pentru dana1407):

Razvan.ciobanu11@yahoo.com trimite-mi pe mail ca yahoo nu-l am in pc

| dana1407 a răspuns (pentru K0sti):

Ba, k0sti. eu il folosesc de mult timp si am compu curat, nu consuma resurse foarte mari si sunt multumita de el. Omu zicea ca nu vrea ceva ce consuma mult.

| K0sti a răspuns (pentru dana1407):

Ba Dana, consuma destule resurse la ce stie sa faca, adica nimic! Eu cu asta ma ocup, daca nu ti-ai dat seama, am o firma de IT. Sutele de ore de munca pe care le-am prestat ca sa repar calculatoare cu Avast, Avira, Nod, Avg si alte porcarii de antivirusi, imi sunt suficiente. Asa ca exemplul tau e asa...ca sa fie. Le am pe ale mele, care sunt dovezi sigure!

| dana1407 a răspuns (pentru K0sti):

Ok, ok! Nu te contrazic, eu doar ziceam.

| K0sti a răspuns (pentru dana1407):

E o idee mai rasarit decat Avira, Nod, Avg, dar incomparabil mai prost decat Kaspersky sau Bitdefender...ca idee! Toata lumea vrea sa faca din c...t bici, sa pocneasca. Ete ca nu se poate!

| dana1407 a răspuns (pentru DomnulFantastic):

Da! daca pagina e virusata iti apare notificare de la antivirus si de obicei nu te lasa sa o accesezi. Daca totusi l-a pacalit si iei un program virusat nu te lasa sa il instalezi si iti da optiunea sa continui daca tu esti sigur pe program. Ca sa nu iti incetineasca mai mult din performantele compului poti sa opresti actualizarea automata si poti sa dezactivezi scanarea automata la fiecare aprindere a compului (eu asta am facut). In fond sunt foarte multumita de el.

| Andrey2628 a răspuns:

Eu zic ca AVG e foarte bun. Si piratat. e tot full