| Gurau_Denis_1995 a întrebat:

Imi puteti recomanda un pc bun de gaming sub 4500 lei? De preferat Windows 7 sau 8
Puneti link
Dau funda

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de ce buget ai.Cel mai bun Pc este cel ce vb aia ți-l faci tu cu mâna ta.Pre-asamblatele mai toate vin pe hardware vechi la care upgrade-urile sunt scumpe sau chiar nu mai merită(cum e cele pe AM3+ ce chiar de duc plăci video pe pci express v3 plăcile video nu vor funcționa la capacitatea normală că magistralele pci express sunt maxim 2.1), au harduri office ce dacă le folosești în gaming se duc foarte repede, iar unul nou costa de la 200 ron în sus, au sure de alimentare de calitate proastă ceea ce va alimenta neconform piesele calculatorului și asta va duce la defectrea lor prematură.
Postează aici un buget fix, și în funcție de acesta îți voi face o configurație pc.Succes