| daniel2forea a întrebat:

Imi puteti spune cea mai buna placa video de pe eMAG care sa coste in jur de 300 lei si sa se potriveasca cu sistemul asta?
amd a8 x4 5600k (quad core 3.6 ghz)
6 gb ram 1333mhz
radeon hd 7560d (integrata)
1tb hdd

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/placi-video/gigabyte/radeon-hd6670-1gb-ddr3-128-bit/
o iei pe asta, si faci hybrid crossfire cu integrata din procesor, ajungand la o performanta aproape de cea oferita de o placa video HD 7770 adica joci orice vrei pe full hd, cu unele setari la detalii pe medium si restul pe high-ultra.