| Gameplay_Cirus_1998 a întrebat:

Știe cineva cumva dacă următorul calculator este bun? Merge pe el Europa Universalis IV, Gta San Andreas, GTA 4?

Detalii produs
Cum cumpar
Livrare si plata
Descriere Sistem PC MAGIC Student AMD Quad Core A8 5600K 3.9 GHz:

MAGIC Student este un calculator dedicat celor cu un buget bine gandit, deopotriva celor orientati spre multimedia, cat si celor incepatori in gaming. Procesorul quad-core cu multiplicatorul deblocat si placa video din seria AMD Radeon HD 7560D, capabila DirectX 11 sunt alese pentru a oferi un raport pret / calitate excelent.

Configuratia se poate modifica la cerere.Asamblarea este gratuita. Se mai pot adauga pe langa componentele standard: SSD, Monitoare, Sisteme de operare, Antivirus.

Specificatii tehnice Sistem PC MAGIC Student AMD Quad Core A8 5600K 3.9 GHz:

Procesor: AMD A8 X4 5600K, socket FM2
Frecventa: 3.9 Ghz
Numar nuclee: 4
Placa de baza: Gigabyte F2A55M-HD2, socket FM2
Chipset: AMD A55
Memorie: Corsair 4GB DDR3, 1600 MHz
Capacitate memorie: 4 GB
Placa video: Radeon HD7560D, 760MHz
Porturi: VGA, DVI, HDMI
Hard disk: Western Digital Caviar Blue, SATA3
Capacitate hard disk: 500 GB
Unitate optica: DVDRW LG, 24x, SATA
Placa de sunet: Integrata 5.1 canale
Placa de retea: 10/100/1000 Mbps (Gigabit)
Sursa: Floston 500W
Carcasa: Floston MidiTower WINNER II

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Placa video e cam slaba, dar PC-ul e bunicel, acum depinde si de pret.
Jocurile care le-ai spus vor merge pe el.

| stefanblue1 a răspuns:

Iti merg toate jocurile enumerate de tine. acele jocuri nu necesita chiar asa mult.