| V1ShUh a întrebat:

Imi spuneti si mie ce driver sa imi scot daca am laptop acer aspire 5740G si windows 7? Acesta l-am avut Ati Mobility Radeon HD 5470 dar nu gasesc de unde sa il scot? Daca imi ziceti altu sau imi dati un site de unde sa il scot

Răspuns Câştigător
| JaJe a răspuns:

Salut!
In primul rand tiind sa precizez ca am acelasi laptop ca al tau Acer 5740G (dar versiunea cu Intel i5 si placa video ATI Radeon HD5650).

Pentru driverele la placa video descarca asta daca esti pe versiunea x86:

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-32.aspx

Sau asta daca esti pe versiunea x64:
http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx

2 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Win 7 instaleaza toate driverele necesare, run\scrii dxdiag\afisare si vezi daca ai driverele instalate

| AcI a răspuns:

Si eu am Acer happy
Si Am windows licentiat si pe langa windows cateva programe
Este un program NTI Backup Now
Care iti punea toate drivele pe cd happy
Nu mai tin minte pe unde era chestia aia parca la utilitare happy