| anonim_4396 a întrebat:

In Microsoft Office Word, cum setez corectia automata doar pe limba romana? Deja nu mai pot, imi vine sa arunc laptopul pe geam!
Setez Limba Romana, verificare- romana, dictionar -romana, am eliminat restul dictionarelor, totul e setat pe Implicit- romana, si el imi verifica tot pe spaniola si engleza! Daca programul asta era viu,il omoram deja.
Am setat revizuire- limba - romana -implicit. Scriu un cuvant, mi-l subliniaza. Cand dau verificare, e pe spaniola din nou. Pot elimina restul limbilor cumva?
Funda,vot,utilizatorul anului, dau orice!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce varianta de Word ai, mi se pare ca numai ultima varianta are corector pentru limba romana, celelalte nu au, cel putin eu n-am intalnit, desi am lucrat cca 15 ani in Word.
Nu se pot elimina restul limbilor.

| valentingb a răspuns (pentru Ioandelasal):

Folosesc versiunea 2010, careia i-am adaugat o interfata pe limba romana si implicit, corector ortografic. Dar nu si gramatical, in limba romana nu a aparut inca. Dumneavoastra il folositi de 15 ani, eu nu stiam nici sa fac nod la papuci atunci happy, ma incaltam cu ei invers happy

| molocemarius a răspuns:

Sincer sa fiu mi s-a intamplat si mie asta asa ca am dezinstalat Microsoft office world si am pus Microsoft office world 2010 si s-a rezolvat problema.Si nu poti sa elimini celelalte limbi. Funda?☺

| valentingb a răspuns (pentru molocemarius):

Folosesc 2010 -le... Am gasit cum. Selectez tot textul si apoi dau la Limba- implicit romana. Daca selectam tot si apoi dadeam click-dreapta, mergea pentru un singur cuvant. Asa, a trebut sa umblu din bara de sus.