| SerbanElyan a întrebat:

In prezent eu am ca sistem de operare, Windows XP. As vrea un alt windows cu un design de Windows7 pe care sa mearga jocurile la fel de bine ca in XP. Am auzit cate ceva de Windows Vista si Windows 8, dar tot nu stiu ce sa aleg...

Vreau un windows cu design de Windows7 pe care sa mearga jocurile cu aceleasi cerinte minime ca la XP.

FUNDA!

6 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Http://laptopnews.ro/......l-meu.html
Vezi aici ce versiune de Windows 7 poti instala! Succes!

| KodrutZ a răspuns:

Inainte de orice altceva, intrebarea care se pune e "ce hardware ai" si dupa aia mai discutam de una-alta. Daca tot zici de jocuri, nu stiu ce te incinta atita trei colturi rotunjite si oleaca de transparenta, atita vreme cit rulezi jocurile in full screen...
P.S. Pentru cei care infiereaza Vista, sinteti copii. Sa fi folosit Windows Millenium la vremea lui...

| RobertMoon a răspuns:

Windows Vista este cel mai slab sistem de operare lansat de Microsoft. Poti descarca de pe internt skinuri pentru windows xp si il poti face sa arate la fel ca windows 7. Uite, descarca de aici http://sagorpirbd.deviantart.com/art/4-Vista-Shellstyle-For-XP-72021454

| VladPetcu a răspuns:

Atunci tu vrei sa alegi dintre windows vista si windows 8(care nu a aparut oficial pe piata) Windoows vista.
Funda?

| VanHelsinG007 a răspuns:

Mai bine ramai pe xp.vista e prafff

| Mirunika123 a răspuns:

Daca iei Windows Vista sau 8, va trebuii oricum sa platesti foarte mult sistemul pentru a il instala, dar si ca sa il folosesti. Ar mai fii sa iei Linux Mint, Linux Ubuntu, Linux debian. Astea au mai mare siguranta si nu se viruseaza niciodata. Nici hekarii nu au acces la informatiile tale. Au si Design de Windows 7, si, CD de instalare e mai ieftin si mai bun. Deci, Ti-as recomanda Linux Ubuntu