| GulDan a întrebat:

In ultimu timp m-am jucat dar acum vrea sa stiu si eu mai multe despre Calculator unde pot invata? despre programare,hacking, etc?

4 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Ai jucat prea multe jocuri gen James Blond. Pleaca de la baza, citeste un pdf de cateva zeci sau sute de pagini dupa care inveti sa folosesti ubuntu.

| Gabi05 a răspuns:

Nu ai ce sa inveti, decat sa exersezi.
Degeaba citesti despre it daca habar nu ai care e slotul pci-e sau nu ai habar de nimic ce tine de software.
Ce usor era sa vrem toti ceva iar apoi sa avem.
Programarea e ceva foarte greu.
Ai multe de invatat pana ajungi sa programezi ceva. Daca nu ai habar de nimic, si sari direct la programare o sa te incurci algoritmi.
Degeaba vrei sa inveti daca nu incerci/exersezi.
Iao de jos.
Afla cum arat fiecare componenta
Invata sa schimbi windos-ul
Punete la punct cu tehnologia.

Hacking si jocuri in aceeasi intrebare
====> vrei sa inveti programare doar pentru hack-uri

| teodor123123 a răspuns:

Dai http://www.backtrack-linux.org/ solutia pentru tine ai tut pe yt si sa-l faci sa ruleze intalezi un virtual box

| ursuionel15 a răspuns:

Poti invata asa ceva dar trebuie sa faci o scoala pentru a invata limbaj de programare asa sta la baza tuturor ce tine de sistem de operare si hacking