| anonim_4396 a întrebat:

Intre Ati Radeon HD5450 /512MB, GDDR2, 64bit si ATI Radeon HD 4650, 512MB, GDDR2 care e mai performanta?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Niciuna

| FuegoJr a răspuns:

Sincer, as alege un ATI RADEON HD4350. Este foarte bună placa video, și o și dețin. Merge foarte bine, nu am avut niciodata probleme cu ea.

Dar dacă vrei una din cele de mai sus îți recomand H5450.
Baftă!

| nonny50 a răspuns:

Prima!

| Bog15 a răspuns:

E alta generatie HD5450, e mult mia ok, deci mergi pe 5450winking

| Archy37 a răspuns:

Prima e mai optima si mai buna, din punkt de vedere ca are arhitektura de 64.

| lucianxml a răspuns:

Ati Radeon 5450 costa 149 ron noua, dar tot in banii astia gasesti Ati Radeon HD 4650 1gb Gddr2. Daca ti neaparat sa iei una dintre cele doua modele 5450 e mai bun si vine cu suport nativ pentru 64bit.
De preferat ar fi 4650 1gb.