| Anonimuserr a întrebat:

Întrebare, unde pot găsi pentru cineva un procesor Quad-Core (4 nuclee) pe socket AM3? mă refer nou să vină curierul la acea persoană acasa şi nu second hand.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca se mai fabrica. Totusi poti sa-ti achizitionezi unul SH. Ia-ti unul cu garantie SH si in principiu cu putin noroc totul va fi okay. De exemplu eu am o placa de baza cu socket 775 si mi-am luat acum cateva luni un q6600 sh. Pot sa-ti zic ca functioneaza impecabil, fara nici o problema.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/athlon-ii-x3-460-340ghz-skt-am3-box/
Poate fi deblocat si atunci va vedea toate cele 4 nuclee.

| Anonimuserr explică (pentru anonim_4396):

Mulţumesc dar îl pot debloca acasă sau trebuie să mă duc la un specialist? Cum se realizează deblocarea unui nucleu?

Procesul de pe pcgarage nu este în stock!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Http://pctroubleshooting.ro/......-procesor/
Asta e nu-i in stoc, ce sa-i fac eu? Eu ti-am recomandat...are sa vina el pe stoc

| Anonimuserr explică (pentru anonim_4396):

Tare mă tem că nu se mai fabrică astfel de procesoare şi nu mai sunt aduse în magazine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Nu cred ca se mai fabrica. Totusi poti sa-ti achizitionezi unul SH. Ia-ti unul cu garantie SH si in principiu cu putin noroc totul va fi okay. De exemplu eu am o placa de baza cu socket 775 si mi-am luat acum cateva luni un q6600 sh. Pot sa-ti zic ca functioneaza impecabil, fara nici o problema.

| OrangeFga a răspuns:

Am impresia ca atunci faci o comanda, ai optiunea, livrarea la alta adresa.
Alegi adresa dorita, si plata se face la tine, cred.
Pe eMAG asa cred ca e

| Anonimuserr explică (pentru OrangeFga):

Ideea este dacă voi găsi pe AM3 socket procesor quad core nou, indiferent unde.