| diablo2 a întrebat:

IOS sau Android? Ce preferati si de ce?
Eu prefer iOS pentru ca nu ruleaza pe 1000+ telefoane si ruleaza mai optim ca Android... Voi?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Android pentru versatilitate! Un telefon si in general o scula nu face ce vrea ea, face ce ii spun eu! iOS asta face, ce vrea el, plus ca e rigid, asa ca... dismiss!

| StefanKogut a răspuns:

Android pentru ca e OpenSource.

| ubox7007 a răspuns:

Chiar nu mai poti spune ca Android-ul are lag, pe modelele la acelasi pret cu iphone 5s/6/6+ nu poti spune ca gasesti telefon cu lag. Eu am uitilizat IOS dar stiu unde are si el defecte, deblocheaza rapid ecranu si incearca imd fara timp de asteptatare sa dai swipe prin meniu, e blocat pentru 1.5 secunde, la android nu. Sunt anumite aplicati care dau crash, singura diferenta intre cele doua siteme este ca una ti se potriveste tie ca persoana mai bine decat alta, la alti le plac Android si chiar au de ce. Eu IOS... P.S. Iphone e mainstream, tot taranu' il are, mai ales majoritatea care il cumpara sunt pitipoance si cocalari (doar pentru ca Iphone si scump), eu am Iphone dar pentru ca si il folosesc "la intensitate maxima" gen stiu dc l-am luat nu doar ca e Iphone.

| Sîrbu_Mihai_1985 a răspuns:

Eu as alege android deoarece are mai multe aplicatii si jocuri.Dar mai prefer si windows8phone deoarece ruleaza foarte bine.