| blackrain a întrebat:

Iphone 4 sau samsung galaxy s2? si de ce?

23 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cica e mai specializat.La Iphone platesti doar brandul cand in realitate costul de productie este doar un sfert din pretul final.Pe langa ecranul din sticla care se sparge la cea mai mica scapare mai are probleme si cu bateria si semnalul cand Samsung Galaxy S2 este mult mai performant din punct de vedere al configuratiei, are un ecran mult mai mare si este mai customizabil decat iphone 4.
O mica comparatie din punct de vedere hardware.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3621&idPhone2=3275
http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw

| GenetiX a răspuns:

@Alin4u - poate vrei tu sa ne explici ce face iPhone 4 si nu face galaxy s2 pentru ca sunt dispus sa te ascult foarte atent. happy
PS: am avut iphone 4, foarte dezamagit am ramas de el pana cand nu i-am facut Jailbreak, apoi am avut momente de multumire, dar asta dupa ce i-am umplut la refuz memoria pentru orice nimic care-l face orice Nokia simpla ai nevoie de subraturi(procese) si alte rahaturi, dar cand am cunoscut Galaxy S2 tocmai mi-am dat seama ca l-am vandut instant happy si mi-am luat acest telefon. acum. dupa 3 luni cu galaxy s2 pot spune un singur lucru ce nu-mi place la el. capac-ul de la baterie cam se disloca daca-l trantesc putin pe bancheta masinii de exemplu. dar sunt rezolvari pentru acest aspect deja. OnTopic: galaxy s2 best phone? Galaxy S2 +iOS 5.10 with Jailbreack big grin nu exista deci asta este.

| Alyn4U a răspuns (pentru GenetiX):

Esti dispus sa ma asculti? atunci de ce iphone 4s este telefonul anuli am vazut cu ochii mei la televizor oricum: poate Samsung sa vorbeasca si sa faci ce vrei prin tel doar daca ii spui, poate Samsung sa piloteze elicoptere? poate Samsung sa iti arate pe harta chiat si oamenii care merg? Iphone are si app store de unde gasesti aproape tot ce vrei free. Daca iti fura telefonul il gaseste dar pe Samsung nul mai vezi! si sunt multe alte chestii

| Alyn4U a răspuns (pentru GenetiX):

A da si inca ceva poate Samsung sa faca holograme 3D? si sa nu aibe nici macar un pic de lag?

| GenetiX a răspuns (pentru Alyn4U):

Tot ce-ai spus tu aici este fix Software, care da intr-adevar la ora actuala este mai putin pentru platforma Android. Dar avand in vedere de cand guverneaza iOS piata... Chestia cu furatu.e plin de soft pentru deci poate. Sa piloteze la fel poate. efectiv te lauzi cu soft. Naspa`. Probabil o sa ramai uimit daca-ti spun ca nu as avea curaju sa-mi ridic Heli cu iPhone, in schimb-ul unui DX7i (remote control)

| comansorin a răspuns:

Dupa parerea mea SII.De ce? - Pai pentru ca daca esti un tip care nu esti prietenus cu telefoanele (le scapi le zgarii le arunci ) uite cam ce se intampla: http://www.youtube.com/watch?v=jViSKlAeYYs
si plus si pe langa asta IPhone-ul este de fapt muuuuult mai ieftin decat SII-ul adica normal si normal ar trebui sa fie la jumatate din pretul sII-ului pentru ca este facut din piese foarte ieftine unele chiar chinezesti! :http://www.capital.ro/......55057.html iar sistemul de operare (IOS4) e facut de mantuiala adica cum deschizi telefonul te da direct in meniu nu te da pe desktop te da in meniu si nici macar nu are Desktop plus ca SII-ul are o camera super performanta de 8 Mega Pixeli iar IPhone-ul are un jaf de 5 mega care se veda ca o camera de 3 mega de la un LG kp501!
si daca vrei mai multe informtii+ un video de prezentare in limba romana uite aici :
Pt.Samsung galaxy I9100 SII:http://samsung.yourphone.ro/Detalii-Samsung-I9100+Galaxy+S+II+Romana.html

IPhone 4:http://apple.yourphone.ro/Detalii-Apple-iPhone+4+16GB+White.html
FUNDA? :D?

| Diabolique a răspuns:

Samsung Galaxy S II este mai bun din punct de vedere tehnic.
Uite aici o comparație detaliată unde poți observa și singur/ă care telefon este superior. http://www.geeksyrup.com/......mparison/.
De asemenea, uite și un videoclip care m-a determinat să nu îmi cumpăr Iphone 4 http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw
Numai bine!

| yasana a răspuns:

Iphone 4 LOL

| dragoshellu a răspuns:

Da, consider ca un posesor de iphone 4 ca este cel mai bun deoarece are o gramada de aplicatii, camera e de 5 mp dar face poze aproape la fel ca DLR-ul meu de 10mp +design-ul ce se compara cu caramida de Samsung, bine ca nu i-au pus si antena ca sa te scobesti in ureche. Cunosc si persoane care au s2 si nu sunt prea multumite de el deoarece se aude dstul de prost, cam cum sa aud Samsung-urile in general.

| doleasergiu a răspuns (pentru dragoshellu):

Ba sunt posesor de s2 si am avut iphone 4 si e de kaka! Apropo Samsung face o parte din piesele de ifon e doar brandul de el! Daca pui sigla ifon pe un tel zic astia WoW ifon cel mai tare, dar de fapt e de caka cu tot cu jalibreak!

| andrei233332 a răspuns:

Iti propun sa iei Samsung galaxy s2, eu l-am cumparat, e excelent telefonul, camera este foarte foarte buna.sistemul de operare e f ok,merge f bine telefonul,are un design superb, e foarte usor sa accesezi wireless, sau bluetooth sau altele...are un ecran foarte luminos cu foarte multe culori, deci la fel ecranul super amoled plus e de nota 10, plus ca foarte greu se sparge sau se zgarie.galaxy s2 este inca pe locul 1 in lume la smartphonuri, nici macar iphone 4s se pare ca nu il bate inca, uite aici un mic site care e in constructie dar e facut de mine si de fratele meu pentru ca galaxy s2 nea impresionat :) http://mygalaxys2.ucoz.com/

| Alyn4U a răspuns:

Ba intresativa ba si voi nici un telefon in veci vecilor amin no sa faca ce face iphone-ul scrieti pe youtube, iphone helicopter controller sau scrieti 3d hologram si ziceti-mi in *** daca mai face vreun telefon asa! poate sati arate cat ai slabit

| xTheMotherfuckerDevil a răspuns (pentru Alyn4U):

Acum in 2013 exista Samsung galaxy s4, care face de 100000 de ori toate iphone-urile existente.

| miranda a răspuns:

Cu siguranta S II, pentru ca este un telefon adevarat. Eu am unul si sunt foarte multumita de el. Are camera de 8 mp, memorie mare, design elegant si o multime de aplicatii. Si apropo Dragoshellu, in primul rand, Samsung-urile nu se aud prost iar la S II chiar nu ai de ce sa te plangi; in al doilea rand are 8 mp deci rupe fara probleme iphon-ul; si in al treilea rand, nu i-au pus antena sa te scobesti in ureche pentru ca s-au gandit ca persoanele care isi permit S II, isi permit si sa se curete in urechi.

| alexeu998 a răspuns:

Iphone 4 este mult mai specializat

| AlexAltex a răspuns:

Voi spuneti ca Iphone este mai bun? La ce? Ca iti conduci elicopterul cu Iphone-ul? Si daca faci accident cu elicopterul...cine o sa fie de vina atunci? laughing

| Tantu7 a răspuns:

Iphone 4 este mai bun deoarece faci Jailbreak descarci orice app pe gratis cu installous si de aici ne dat seama ca e mai bun.

| GenetiX a răspuns (pentru Tantu7):

Si pentru Andorid sunt aplicatii "sparte" de fapt mai toate. Cauta in google APK. Imi place cum gandesti insa, daca e gratis ne dam seama ca e mai bun. Halal gandire. Fac ceva in toate aplicatiile sparte care nu poti face update la ele si ramai cu aceeasi versiune la nesfarsit, apoi te miri ca mai esti roman si lumea fuge de tine!

| Tantu7 a răspuns (pentru Tantu7):

Poti sa faci update la orice app stiu sigur ca am cydia si installous si crede-ma ca nu faci cu samsungul ce faci cu iphonu.

| Tantu7 a răspuns:

Poti sa faci update eu am si stiu

| Barbieru_Cristian_1997 a răspuns:

Parerea mea este ca Samsung galaxy s2 este mult mai bun deoarece are un procesor dual-core + are o grafica :O fata de iphone 4 care are 5 mp si mere jocurile in lag! P.S ia-ti s2 tongue

| tonytonytony a răspuns:

4s eu am e unul dintre cele mai performante telefoane...
Compari iphonu 4s cu s2?
dao in colo de treaba
Recomand cu cea mai mare caldura, in plus s2 e si mai ieftin...
Daca nai bani ia-ti s2, dar daca ai...
Iphone.

| AuburN a răspuns:

Nu va inteleg laughing. Spuneti "iphone 4 e mai bun" si aduceti niste argumente tampite. Cui ii pasa ca poate pilota elicoptere sau face holograme 3d sau ce prostii ati mai debitat voi.Un telefon trebuie sa stie sa faca ca sa iti fie de folos.Ma indoiesc ca aveti voi elicoptere si OZN-uri sa le pilotati cu iphone-u. Eu unu consider ca nu este nimic de capul iphone-urilor.Sunt telefoane cu piese slabe si tot ceea ce platesti este numele.Cumpara-ti un Samsung s2 este mult mai bun din toate punctele de vedere.Si crede-ma ca poate pilotezi avioane cu iphone dar cum samsungu imbini utilul cu placutu` happy. P.S. si eu vreau sa achizitionez un s2.