| alienkros a întrebat:

Iphone 5 negru se cojeste? Vreau sa imi iau dar nu stiu care:alb sau negru?

4 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Mai, eu de cojit n-am auzit, cert este ca ei au incercat sa faca un aliaj de aluminiu cu magneziu care sa fie mai usor. Le-a iesit asta, dar le-a scos din calcul duritatea materialului, astfel ca se zgarie foarte usor. Acum, eu ma gandesc ca pe negru se vede mai usor de aia zic unii ca se cojeste, dar pana la urma, exista huse protectoare- de silicon, plastic etc, se poate trece peste impedimentul asta, pentru un iphone merita.

| relian a răspuns:

Iphone 5 are spatele din aluminiu sau cealiaj o fi iar fata e normala din sticala ca si la 4.Deci ce sa se cojeasca? Doar ceva la spate daca e desi nu am auzit.e care sa iti cumperi? Pai eu as zice alb pentru ca nu se vad asa de evident amprentele.Pe ala negru se vede orice amprenta f usor. Apoi daca pui o husa ceva chiar ca nu mai conteaza ce culoare ai ca husa aia acopera tto spatele si in fata lasa doar ecranu sa se vada si ala e negru oricum cind telefonul este inchis. Daca il tii cu husa atunci nu conteaza ce culoare. Daca il tii fara husa atunci eu zic alb, pentru ca la alb cum am zis se obsv mai putin murdaria si amprentele.

| GrepolisKing a răspuns:

Cel mai bine ia-ti un galaxy
Crede-ma le-am testat pe amandoua si samsungul e mai rezistent si cu mult mai multe aplicati

| jony01 a răspuns:

Negru este miai rezistent pe alb se cunoste orice zgarietura