| kkkira a întrebat:

IPHONE 6 SAU SAMSUNG S4? nu vreau sa raspuna frustratii care zic (fara sa fi avut unul niciodata) ca iphonul e de ****. si nici aia care sunt fite si zic ca samsungu e nimic pe LG iphone. vreau niste dezavantaje si avantaje, as dori sa mi rapunda mai mult cei care au iphone, pentru ca eu am avut si Samsung s2 si acum am s3 ...deci stiu cum e treaba cu samsungurile...dar vreau iphone 6. ce ziceti?

5 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Desi iphonul a ramas la dual core se misca foarte bine. În mod tradiţional, smartphone-urile iPhone au specificaţii hardware mai puţin impresionante datorită integrării mai bune a sistemului de operare iOS, care rulează mai fluent şi generează mai puţine bătăi de cap decât Android-ul. Androidul inca are buguri cand lansezi aplicatiile. Samsungul are specificatii hardware mai impresionante si este si mai ieftin. Pentru ce ofera raport performanta/pret as merge pe Samsung. Daca esti fitoasa si ai bani platesti marul (firma) desi nu ofera prea multe.

| kkkira explică (pentru Hitback):

Nu e vorba daca sunt fitoasa si asa, dar toti care au avut si iphone si Samsung spun ca dupa un an si ceva iphonul merge la fel...dar samsungul se blocheaza si merge mai prost...tu ai Samsung, nu?

| Hitback a răspuns (pentru kkkira):

Detin un s3 de ceva timp si de aia iti recomand Samsung.

| Hitback a răspuns (pentru kkkira):

Inca un argument care sper ca te va face sa alegi ceea ce crezi tu ca e mai bine. Iphone vine cu baterie incorporata iar dupa cum stii bateria unui telefon se uzeaza in timp si nu poate fi schimbata (la iphone) in schimb la s4 poti.

| Sarcopt a răspuns:

Eu dețin un Samsung S4 și sunt foarte mulțumit de el...cu iphonu nu mă jucat sa văd diferența dintre ele...O zi buna