| Emerad a întrebat:

Isi merita acest PC banii? Il iau in special pentru gaming iar bugetul meu este de 1500 Ron.
http://www.turbozone.ro/......OU....html

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Ceva ascunde sistemul ăla.E prea ieftin ca să fie stație de jocuri cum trebuie.Placa video e ok, Ram-ul precis e în single channel, sursa de alimentare...mai mult ca sigur no name ceea ce este un pericol pentru componentle din calculator, nu atât în caz de suprasarcină cât că va alimentat sistemul cu tensiune nestabilizată, ceea ce în timp va duce la distrugerea plăcii de bază prematur.
Hard disc-ul. Daca nu o zis de care e ai șanse să t pomenești cu un Samsung sau Toshiba(cele mai ieftine și cele mai proaste harduri).
Da de banii ăștia, așa și sistem, deci cam da își merita banii.
De 1500 lei îți poți face o stație de jocuri decentă, chiar dacă temporar stai pe GPU-ul integrat din APU, până strângi ceva bani să achiziționezi o plaă video cum trebuie(300-600 RON). Avatajul unui Pc custom este acela că este echilibrat hardware, conține componente de calitate și este optimizat exact pentru asta, ceea ce la preasamblate nu prea întâlnești.
Succes