| DeeaDiDi123 a întrebat:

Java sau C#? Mai ales pentru programare web

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In principiu, orice limbaj de programare este bine de cunoscut (mai ales C#), dar pentru web trebuie cunoscut HTML, CSS, PHP si Javasript.

| Frank51 a răspuns:

Pentru web backend merge bine python în zilele noastre.

| Brizbriz a răspuns:

Nu vreau sa incep sa injur, dar URASC javra serios
nu produc loguri, NU STII DE CE NU MERGE, asa ca dau erori de rahat fara nici un sens
in plus, pe plan "politic", sunt o cretinatate IMBECILA (cumparata de Oracle), de care s-a lecuit si Android-ul, dupa ce au urlat sus si tare ca sunt complet open source si apoi au inceput sa dea in judecata Google pentru chichite mici si foarte tehnice, asa ca, pe Android, s-a renuntat la javra cu, catel si cu purcel

totusi, nu prea am auzit **NICIODATA** de programare web in C#
incearca php, ala chiar e folosit in rautate, cred serios ca e cel mai uzat limbaj de programare pentru programare web

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sunt aceeasi chestie.

Imi place, totusi, mai mult C# ca e mai putin verbos, spre deosebire de java.