| Lyndsey a întrebat:

La ce ajuta Backup-ul? (pentru iphone+pc ) E important? Cum il realizez?

Răspuns Câştigător
| SmokeyEye a răspuns:

Îți salvează pe calculator toate datele din telefon, în caz că îl pierzi, pozele, agenda, notițele și tot ce vrei tu, le poți transfera pe alt telefon prin cablu de date sau bluetooth.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Pai cum il realizezi, depinde de pc/iphone etc.
Important e intr-o masura. Depinde si de tine. Spre exemplu, ai pe telefon, poze, contacte, setari, muzica, evenimente si altele. Daca ti se strica telefonul, daca ti-l fura cineva, daca iti iei alt telefon, sau daca pur si simplu ai si o tableta sa zicem, avand un backup poti sa pui imediat la loc tot ce aveai pe ele (ce am zis mai sus) de la un dispozitiv la altul sau acelasi dispozitiv(presupunem ca l-ai avut la garantie si l-au resetat, restaurezi backupul si gata, aproape ca inainte).