| alexandra19961996 a întrebat:

La ce e bun hotspot-ul wifi? si cum se foloseste? dar daca il folosesc fac cost suplimentar daca nu am MB?

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Hotspotul wifi de la telefon presupun.

il poti folosi pentru a te conecta la internetul telefonului cu alte dispozitive, gen alt telefon sau laptop

prin el faci disponibil internetul de pe telefon deci iti consuma traficul si iti face cost suplimentar daca nu mai ai trafic

| user5493 a răspuns:

Pai hotspot-ul wifi este pentru a partaja conexiunea ta cu altii care au telefoane mobile sau pc-uri.Costul e acelasi, dar consumi mai mult, daca mai sunt si altii conectati la tine prin hotspot.Consumi in cazul in care ai vreo optiune cu internet sau mb. fundita?

| ICEbalI a răspuns:

Daca ai conexiune wi-fi si conexiunea de date este pusa pe modu off..nu are cum sa-ti vina cost suplimetar. wi-fi nu are treaba cu MB.
bafta