| CyberDune28 a întrebat:

La ce se foloseste mini pc? Cum se baga in priza?

Răspuns Câştigător
| alzr a răspuns:

Un mini PC este facut in principal pentru persoanele care au nevoie de un desktop portabil si nu vor sa opteze pentru laptop. Ele au inclus un cablu pentru priza, pur si simplu. Sunt alimentate ca un pc normal.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

La ce se foloseste si un maxi PC... cum se baga orice in priza, cu coarnele inainte si firul in partea cealalta. Unele au alimentare prin USB-C si se pot alimenta cu incarcatoare de telefon, ca idee.

| DaniTIRB a răspuns:

Minipc-ul are acelasi scop ca un pc normal. Minipc-urile mai noi le trebuie un cablu special pentru a il baga in priza.